Domů

Adopce - Euphirincia Joy Awuor Omondi

Zpět
Číslo dítěte: 52923
Dívka,
Není adoptována
Město, čtvrť: Kisumu/Rabuor Obumba
Země: Kenya
Matka: Rebbeca Atieno, nar. 1988, Prodavačka ryb
Popis situace: Euphirincia Joy je poslední narozená v rodině šesti dětí (Goretty 17 let, Pius 16 let, Calvin 11 let, Michel 8 let a Winstone 5 let), jsou jí tři roky. Její matka prodává ryby, ale příjem, který získá, je malý na to, aby poskytl rodině základní životní potřeby (1.000 ksh měsíčně - asi 250 Kč), otec rodinu opustil. Rodina žije v pronajatém hliněném domě s jednou místností. Vaří na dřevě nebo dřevěném uhlí, používají vodu z jezera a pro osvětlení používají petrolejovou lampu. Joy se v současné době po zdravotní stránce daří dobře. Má moc ráda zpěv. V roce 2021 by měla nastoupit do školky. Její adopce stojí 7.200 Kč/ 300 EUR ročně.
Kontakt: Eva Elčknerová, , tel.

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.