Domů

Adopce - Mary Kemunto Odhiambo

Zpět
Číslo dítěte: 52924
Dívka,
Adoptována
Mary Kemunto Odhiambo je v programu adopce od roku 2020 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Kamasengre East Sienga
Země: Kenya
Matka: Delphine Kwamboka Sikweya, nar. 1994, V domácnosti
Otec: Vincent Odhiambo, nar. 1997, Rybář
Popis situace: Mary je prvorozená v rodině dvou dětí (sourozenec Shadrack 1 rok), její otec je jediný kdo zajišťuje rodinný příjem, je rybář a chytá ryby na zapůjčených sítích. Její matka je v domácnosti. Příjem rodiny je nízký na to, aby zajistil jídlo a základní životní potřeby rodiny (cca 2800 ksh za měsíc - přibližně 700 Kč). Rodina žije ve zděděném dvoupokojovém hliněném domě. Vaří na dřevě, používají vodu z jezera a na osvětlení mají solární energii. Mary je zdravá až na občasnou malárii. Ráda si hraje s míčem a také imituje vaření. V roce 2021 by měla navštěvovat mateřskou školu. Její adopce stojí 7.200 Kč / 300 EUR ročně.
Kontakt: Juraj Sasko, , tel. 00421904331776

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.