Domů

Adopce - Tiffany Lexy

Zpět
Číslo dítěte: 52926
Dívka,
Adoptována
Tiffany Lexy je v programu adopce od roku 2020 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Kamasengre east Kamayoge
Země: Kenya
Matka: Lydia Achieng, nar. 1991, V domácnosti
Otec: Daniel Odhiambo, nar. 1988, Rybář
Popis situace: Tiffany je třetí narozená v rodině čtyř dětí, matka je žena v domácnosti, zatímco otec loví ryby, aby vydělal na živobytí. Příjem, který rodina získá, je malý na to, aby platili potřeby a jídlo pro rodinu (2500 ksh za měsíc - asi 625 Kč). Rodina žije ve vlastním hliněném domě se třemi pokoji. Vaří na dřevě nebo dřevěném uhlí, používají vodu z jezera a pro osvětlení používají petrolejovou lampu. Tiffany se v tuto chvíli zdravotně daří. Ráda hraje fotbal. V roce 2021 by měla nastoupit do mateřské školy. Adopce tohoto dítěte stojí 7 200 Kč / 300 EUR ročně.
Kontakt: Stanislav Švaček, , tel. 721 370 858

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.