Domů

Adopce - Qeen Esther Jonix

Zpět
Číslo dítěte: 52927
Dívka,
Naléhavě hledá rodiče
Město, čtvrť: Kamasengre west Ukowe
Země: Kenya
Matka: Rose Akinyi, nar. 1988, V domácnosti
Otec: Jonix Oulwa Abeud, nar. 1982, Rybář
Popis situace: Qeen Esther je předposlední narozená v rodině pěti dětí, matka je v domácnosti, zatímco otec je rybář. Kromě Qeen a sourozenců žijí také se dvěma dalšími dětmi, které jsou úplnými sirotky. Příjem, který rodina získá, je malý na to, aby zajistil základní životní potřeby (2 500 ksh měsíčně - asi 650Kč). Rodina žije v prozatímním domě se dvěma pokoji, který rodině patří. Vaří na dřevě nebo dřevěném uhlí, používají vodu z jezera a pro osvětlení používají petrolejovou lampu nebo sluneční energii. Qeen se v tuto chvíli daří, kromě občasné malárie. Ráda plave a kreslí. V roce 2022 navštěvuje předškolní třídu MŠ. Adopce tohoto dítěte stojí 7 200 Kč / 300 EUR ročně.
Kontakt: Lucie Valtová, , tel. +420 607 861 547

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.