Domů

Adopce - Avrilian Hope

Zpět
Číslo dítěte: 52928
Dívka,
Adoptována
Avrilian Hope je v programu adopce od roku 2020 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Ngere Kakagoro/Ahero Ogillo
Země: Kenya
Matka: Emilly Akinyi Juma, nar. 1990, Číšnice
Otec: Richard Ondigo, nar. 1975, Zedník
Popis situace: Avrilian je druhá narozená v rodině dvou dětí, v současné době se rodiče rozešli a matka odešla s dětmi pryč. Matka nyní pracuje jako obsluha v baru, kde prochází mnoha obtížemi a částka, kterou dostává, je málo na to, aby mohla dětem zajistit základní životní potřeby (3000 ksh měsíčně - asi 780 Kč). Rodina žije v pronajatém hliněném domě s jednou místností. Vaří na dřevě nebo dřevěném uhlí, používají vodu z jezera a pro osvětlení používají petrolejovou lampu. Avrilian se v tuto chvíli daří dobře, až na občasnou malárii. Ráda plave a zpívá. V roce 2021 bude navštěvovat mateřskou školu. Adopce tohoto dítěte stojí 7.200 Kč / 300 EUR ročně.
Kontakt: Monika Hubičková, , tel.

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.