Domů

Adopce - Fidel Omondi Owino

Zpět
Číslo dítěte: 52931
Chlapec,
Adoptován
Fidel Omondi Owino je v programu adopce od roku 2020 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Kaladin Akado
Země: Kenya
Matka: Nancy Achieng Owino, nar. 1992, V domácnosti
Otec: Daniel Owino Omondi, nar. 1991, Rybář
Popis situace: Fidel je druhorozeným v rodině, má bratra Mitchela (10 let), Fidelovi je 5 let. Jeho otec je rybář a pronajímá si sítě, jeho matka je ženou v domácnost. Bohužel jejich příjem není dostačující na to, aby dětem zajistili základní životní potřeby (cca 2600 ksh měsíčně - asi 650 Kč). Rodina žije v pronajatém jednopokojovém hliněném domě v rybářské vesnici. Vaří na dřevě, používají vodu z jezera a pro osvětlení používají petrolejovou lampu nebo solární energii. Fidel je zdravý až na občasnou malárii. Má moc ráda fotbal a plavání, ve škole se těší na předměty jako počítání a životní prostředí. V roce 2021 by měl nastoupit do první třídy základní školy na Ostrově Naděje. Adopce tohoto dítěte stojí 7.200 Kč / 300 EUR ročně.
Kontakt: Stanislav Švaček, , tel. 721 370 858

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.