Domů

Adopce - Velma Akinyi Ochieng

Zpět
Číslo dítěte: 52940
Dívka,
Adoptována
Velma Akinyi Ochieng je v programu adopce od roku 2021 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Kamasengre west Ufira
Země: Kenya
Matka: Rachel Akoth Ochieng, nar. 1998, v domácnosti
Otec: Churchill Ochieng Odede, nar. 1995, mototaxikář
Popis situace: Velma je prvorozenou v rodině dvou dětí (sestra Marry), narodila se v roce 2016. Její otec pracuje jako mototaxikář a její maminka je v domácnosti. Příjem rodiny je nízký a bohužel nestačí k tomu, aby pokryl veškeré výdaje a ještě vystačil na školné. Rodinný příjem činí okolo 4200 KSH (asi 1050 Kč) měsíčně. Rodina žije v jednopokojovém vlastním hliněném domku, vodu mají z jezera, k vaření používají dřevo a svítí svíčkou. Velma je zdravá a velmi ráda skáče přes gumu a přes švihadlo a hraje si s míčem. Také má ráda fotbal. V létě roku 2021 nastupuje do školky. Její adopce stojí 2.400 Kč/ 100 EUR za jedno školní období.
Kontakt: Juraj Sasko, , tel. 00421904331776

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.