Domů

Adopce - Marlyne Marion Okoth

Zpět
Číslo dítěte: 52943
Dívka,
Adoptována
Marlyne Marion Okoth je v programu adopce od roku 2021 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Kamasengre West Ufira
Země: Kenya
Matka: Monica Atieno Okoth, nar. 2000, v domácnosti
Otec: Albert Okoth Ndere, nar. 1991, rybář
Popis situace: Marlyne Marion se narodila v roce 2017 jako prvorozená (má bratra Geralda). Pochází z polygamní rodiny, její maminka je druhou ženou otce a momentálně je v domácnosti. Marlyn otec je rybář a vydělává velmi málo na to, aby zvládl uživit celou svou rodinu a zaplatit dětem školné. Má totiž dalších 5 dětí s první ženou. Příjem rodiny je okolo 3.000 KSH za měsíc (asi 750 Kč). Rodina žije v dvoupokojovém hliněném domě, vodu mají z jezera, k vaření používají dřevo nebo uhlí a k osvětlení mají solární elektřinu. Marlyne je zdravá, ráda čte a zpívá. V létě roku 2021 nastupuje do školky. Její adopce stojí 2.400 Kč/ 100 EUR za jedno školní období.
Kontakt: Juraj Sasko, , tel. 00421904331776

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.