Domů

Adopce - Asell Anyango Ochieng

Zpět
Číslo dítěte: 52947
Dívka,
Adoptována
Asell Anyango Ochieng je v programu adopce od roku 2021 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Kamasengre East Sienga
Země: Kenya
Matka: Pamela Achieng Odhiambo, nar. 1992, prodavačka
Opatrovník: Jane Ouma, nar. 1968, zemědělec
Popis situace: Asell se narodila v roce 2017 a má sestru Ashley (nar. 2014). Jejich tatínek bohužel zemřel a zanechal maminku, která pracuje jako prodavačka v obchodě, samotnou. Pro ni bylo velmi těžké se o obě děti postarat, proto si Asell vzala její babička, která se živí drobným zemědělstvím. Také se stará o vlastní děti, její měsíční příjem je kolem 3.000 Ksh (cca 750 Kč). To bohužel nestačí k tomu, aby dětem poskytla vše potřebné, a proto jsme se rozhodli rodině pomoci a zařadit Asell do programu adopcí, aby mohla v klidu chodit do školy. Rodina žije v pěti-pokojovém plechovém domě, vodu mají z jezera, k vaření používají dřevo nebo uhlí a k osvětlení používají petrolejovou lampu nebo elektřinu. Asell je zdravá, má ráda fotbal a také si ráda hraje s hračkami. V létě roku 2021 nastupuje do školky. Její adopce stojí 2.400 Kč/ 100 EUR za jedno školní období.
Kontakt: Lucie Strnadová, , tel. +420 725 364 361

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.