Domů

Adopce - Ally Stanley Okoth

Zpět
Číslo dítěte: 52948
Chlapec,
Adoptován
Ally Stanley Okoth je v programu adopce od roku 2021 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Kamasengre west Ufira
Země: Kenya
Matka: Elizabeth Awino Owuato, nar. 1996, v domácnosti
Otec: Tillen Okoth Owuato, nar. 1991, ochranka
Popis situace: Ally Stanley se narodil v roce 2008 jako druhorozený, má bratra Ericka (narozen roku 2015). Jejich maminka je ženou v domácnosti, jejich otec pracuje jako ochranka. Jejich rodinný příjem bohužel nestačí k tomu, aby rodině zajistili vše potřebné, včetně vzdělávání, vydělávají asi 2.000 Ksh (cca 500 Kč) měsíčně. Rodina žije v třípokojovém hliněném domě, vodu mají z jezera, k vaření používají dřevo a k osvětlení používají petrolejku nebo solární energii. Ally je zdravý, má moc rád fotbal a také si rád hraje s hračkami. V roce 2021 (v létě) by měl nastoupit do mateřské školky. Jeho adopce stojí 2.400 Kč/ 100 EUR za jedno školní období.
Kontakt: Stanislav Švaček, , tel. 721 370 858

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.