Domů

Adopce - Ronald Densih Omondi

Zpět
Číslo dítěte: 52951
Chlapec,
Není adoptován
Město, čtvrť: Mbita Ufira
Země: Kenya
Matka: Quinter Adhiambo Omondi, nar. 1990, rybářka
Otec: Denish Omondi Okoth, nar. 1985, rybář
Popis situace: Ronald se narodil v roce 2017 a má dva starší sourozence (sestru Sylvii a bratra Stanleyho). Jeho tatínek i maminka jsou rybáři. Měsíční rodinný příjem je okolo 2.000 Ksh (cca 500 Kč), což bohužel není dostačující k tomu, aby si rodina pokryla všechny náklady a ještě zvládla zaplatit školné pro všechny děti. Rodina žije v dvoupokojovém hliněném domě, vodu mají z jezera, k vaření používají dřevo nebo uhlí a k osvětlení používají petrolejovou lampu. Ronald je zdravý, má moc rád fotbal a také si rád hraje s hračkami. V roce 2021 (v létě) by měl nastoupit do mateřské školky. Pro rodinu je velmi těžké zaplatit všechny poplatky za školné. Proto jsme se rozhodli, že je podpoříme a Ronalda zařadíme do programu adopcí, aby mohl bez problémů chodit do školky. Chlapec potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč/ 100 EUR za školní období.
Kontakt: Mirka Mrňáková, , tel. +420 728 216 230

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.