Domů

Adopce - Jeph Peters Odhiambo

Zpět
Číslo dítěte: 52953
Chlapec,
Adoptován
Jeph Peters Odhiambo je v programu adopce od roku 2021 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Kamasengre west Kolunga
Země: Kenya
Matka: Nancy Adhiambo Odhiambo, nar. 1998, prodává ryby
Otec: Emmanuel Odhiambo Onyango, nar. 1994, rybář
Popis situace: Jeph se narodil v roce 2017 jako druhorozený. Jeho rodina žije v rybářské vesnici Kolunga, protože oba dva rodiče se živí rybolovem. Měsíční rodinný příjem je kolem 3.000 Ksh (cca 750 Kč), což bohužel není dostačující k tomu, aby si rodina pokryla všechny náklady a ještě zvládla zaplatit školné pro své děti. Pouze nájem je stojí 2.000 Ksh. Rodina žije v jednopokojovém polo plechovém domě, vodu mají z jezera, k vaření používají uhlí a k osvětlení používají petrolejovou lampu. Rodina Jepha je zdravá, ale Jeph má problémy s hrudníkem. Ve volném čase rád hraje fotbal a také si rád hraje s hračkami. V roce 2021 by měl nastoupit do mateřské školky. Pro rodinu je velmi těžké zaplatit všechny poplatky za školné. Proto jsme se rozhodli, že je podpoříme a Jepha zařadíme do programu adopcí, aby mohl bez problémů chodit do školky. Chlapec potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč/ 100 EUR za školní období. Pomůžete mu získat vzdělání?
Kontakt: Pavla Brixí, , tel.

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.