Domů

Adopce - Perez Auma Oweya

Zpět
Číslo dítěte: 52954
Dívka,
Není adoptována
Město, čtvrť: Kamasengre West Ufira
Země: Kenya
Matka: Mercyline Aoko, nar. 1997, v domácnosti
Otec: Brian Oweya, nar. 1993, rybář
Popis situace: Perez je nejmladší v rodině dvou dětí, narodila se v roce 2017 a její sestra Veronika se narodila v roce 2016. Jejich otec je rybář a maminka je v domácnosti. Kromě Perez a její rodiny s nimi žije ještě babička, která je vdova. Měsíční rodinný příjem je asi 6.000 Ksh (cca 1.500 Kč), což bohužel není dostačující k pokrytí všech životních potřeb. Rodina žije v třípokojovém hliněném domě, vodu mají z jezera, k vaření používají dřevo nebo uhlí a k osvětlení používají svíčky nebo nabíjecí lampu (na solár). Perez je zdravá, moc ráda hraje fotbal a také skáče přes gumu. To je její oblíbená hra. V roce 2021 (v létě) by měla nastoupit do mateřské školky. Pro rodinu je velmi těžké zaplatit všechny poplatky za školné. Proto jsme se rozhodli, že je podpoříme a Perez zařadíme do programu adopcí, aby mohla bez problémů chodit do školky. Dívka potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč/ 100 EUR za školní období.
Kontakt: Petra Augustová, , tel. +420 604 627 800

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.