Domů

Adopce - Sophy Awuor Otieno

Zpět
Číslo dítěte: 52959
Dívka,
Není adoptována
Město, čtvrť: Kamasengre East Kamayoge
Země: Kenya
Matka: Elizabeth Awiti Mbom, nar. 1991, v domácnosti
Otec: James Otieno Ojwang, nar. 1993, farmář
Opatrovník: Meresa Adoyo Mbom, nar. 1959, kuchařka
Popis situace: Sophy se narodila v roce 2018 jako prvorozená a prozatím je jedinou v rodině. Její otec je farmář, který má malé políčko s burskými oříšky, sladkými bramborami a s maniokem. Její maminka je ženou v domácnosti. Rodina žije společně s prarodiči, Sophiina babička je kuchařka, která pracuje, aby zaplatila střední školu svému synovi (strýc Sophy). Příjem rodiny je okolo 4.000 KSH za měsíc (asi 1000 Kč). Rodina žije ve čtyřpokojovém hliněném domě, vodu mají z jezera, k vaření používají dřevo nebo uhlí a k osvětlení mají solární elektřinu. Sophy je zdravá a moc ráda hraje fotbal. V roce 2021 (v létě) by měla nastoupit do mateřské školky. Pro rodinu je velmi těžké zaplatit všechny poplatky za školné. Proto jsme se rozhodli, že je podpoříme a Sophy zařadíme do programu adopcí, aby mohla bez problémů chodit do školky. Dívka potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč/ 100 EUR za školní období.
Kontakt: Jitka Baloušková, , tel.

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.