Domů

Adopce - Gian Charles Omondi

Zpět
Číslo dítěte: 52961
Chlapec,
Není adoptován
Město, čtvrť: Kaswanga Gunda
Země: Kenya
Matka: Mildred Atieno Omondi, nar. 1996, v domácnosti
Otec: Erick Omondi Rimba, nar. 1989, svářeč
Popis situace: Gian se narodil v roce 2016 a má jednoho staršího bratra jménem Griffins (nar. 2015). Jejich tatínek je vyučený svářeč a pracuje jako údržbář v nedalekém obchodě, ale práce je to pouze nárazová. Jejich maminka je ženou v domácnosti a jejich příjem tedy plně závisí na tom, co vydělává manžel. Měsíční rodinný příjem je okolo 4.500 Ksh (cca 1.125 Kč), což bohužel není dostačující k tomu, aby rodina pokryla všechny náklady a ještě zvládla zaplatit školné pro své děti. Rodina se totiž stará i o Gianova strýce, kterému je teprve 8 let a chodí do školy. Pětičlenná rodina žije v dvoupokojovém hliněném domě, který je jejich, vodu mají z jezera, k vaření používají dřevo nebo uhlí a k osvětlení používají elektřinu. Gian je zdravý, má moc rád fotbal a také si rád čte a píše. V roce 2021 (v létě) by měl nastoupit do mateřské školky. Chlapec potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč/ 100 EUR za školní období.
Kontakt: Pavla Brixí, , tel.

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.