Domů

Adopce - Evaline Gloria Okoth

Zpět
Číslo dítěte: 52962
Dívka,
Není adoptována
Město, čtvrť: Kamasengre West Ufira
Země: Kenya
Matka: Lourine Akinyi, nar. 1995, prodává ryby
Otec: Kevin Odhiambo, nar. 1992, rybář
Popis situace: Evaline Gloria se narodila v roce 2018 jako (zatím) poslední v rodině. Má celkem tři sourozence, bratra Jima (nar. 2009), Johna (nar. 2013) a Brandona (nar. 2015). Jejich tatínek je hlavním živitelem rodiny a pracuje jako rybář, zatímco maminka ryby prodává. Rodina momentálně žije v jednopokojovém hliněném domě, který si pronajímají v rybářské vesnici a jejich nájem je 700 KSH. Jejich čistý měsíční příjem je 4.000 KSH (cca 1.000 Kč). Vodu mají z jezera, k vaření používají dřevo nebo uhlí a k osvětlení mají solární elektřinu. Evaline je zdravá a moc ráda tancuje. V roce 2021 (v létě) by měla nastoupit do mateřské školky. Pro rodinu je velmi těžké zaplatit všechny poplatky za školné. Proto jsme se rozhodli, že je podpoříme a Evaline zařadíme do programu adopcí, aby mohla bez problémů chodit do školky. Dívka potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč/ 100 EUR za školní období.
Kontakt: Pavla Brixí, , tel.

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.