Domů

Adopce - Ann Carol Omondi

Zpět
Číslo dítěte: 52963
Dívka,
Dítě z Ostrova Naděje
Ann Carol Omondi je v programu adopce od roku 2021 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Kamasengre West Kolunga
Země: Kenya
Matka: Beatrice Anyango, nar. 1997, prodává ryby
Otec: Potas Omondi, nar. 1991, rybář
Popis situace: Ann Carol se narodila v roce 2018 jako druhorozená, má sourozence Ezel (nar. 2011). Její rodina původně pochází z vesničky Oyoma, ale nyní žijí na ostrově Rusinga Island, kde jejich tatínek pracuje jako rybář. Maminka ryby prodává. Čistý měsíční příjem je asi 3.000 Ksh (cca 750 Kč), což bohužel nestačí k tomu, aby si rodina pokryla všechny náklady a taky školné pro děti. Rodina žije společně s dvě bratranci Ann, o které se také starají. Celkem je jich tedy v domácnosti šest. Vodu mají z jezera, k vaření používají dřevo nebo uhlí a k osvětlení používají elektřinu. Ann je zdravá a moc ráda si hraje s míčem. V roce 2022 chodí Annt do mateřské školky. Pro rodinu je velmi těžké finančně vyjít. Proto jsme se rozhodli, že je podpoříme a Ann zařadíme do programu adopcí, aby mohla bez problémů chodit do školky. Dívka potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč/ 100 EUR za školní období.
Kontakt: Lucie Strnadová, , tel. +420 725 364 361

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.