Domů

Adopce - Stanley Odhiambo

Zpět
Číslo dítěte: 52970
Chlapec,
Není adoptován
Město, čtvrť: Seme-Kombewa Korumba School/Samson Abwao
Země: Kenya
Matka: Faith Ouma Ogonda, nar. 1989, prodavačka
Popis situace: Stanley se narodil v roce 2008 jako prvorozený v rodině tří dětí (má sestru Belinder a Joyline), jeho otec, který byl jediným živitelem rodiny bohužel před 3 lety zemřel a zanechal maminku s dětmi samotnou. Maminka pracuje jako prodavačka v obchodě, její čistý měsíční příjem je asi 4.200 Ksh (1050 Kč), což bohužel nestačí k tomu, aby zajistila pro svou rodinu všechno potřebné. Rodina žije v jednopokojovém hliněném domě, který si pronajímají, vodu berou z kohoutku, vaří na petroleji a k svícení používají elektřinu. Stanley je zdravý až na občasné problémy s okem. Má moc rád fotbal a také rád čte a jezdí na kole. Jeho oblíbené předměty ve škole jsou svahilština a věda. V budoucnosti by se rád stal doktorem. V roce 2021 nastoupí do 5. třídy základní školy a také bude umístěn do sirotčince v Komunitním centru Ostrov Naděje (projekt Centra Narovinu), protože jeho maminka se o něj bohužel postarat nezvládá. Adopce tohoto dítka je zvýšena na částku 5.600 Kč/ 220 EUR za školní období, která pokryje kromě nákladů na studium také náklady na ubytování, vychovatelku a jídlo v sirotčinci.
Kontakt: Jitka Baloušková, , tel.

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.