Domů

Adopce - Fredrick Oluoch Amayo

Zpět
Číslo dítěte: 52980
Chlapec,
Adoptován
Fredrick Oluoch Amayo je v programu adopce od roku 2021 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Wagwe Karachunyo Awana
Země: Kenya
Matka: Violet Awuor, nar. 1988, prodává ryby
Otec: Jack Amayo Oricho, nar. 1975, rybář
Popis situace: Fredrick se narodil v roce 2017 jako poslední v rodině pěti dětí. Má sourozence Hillary, Velmu Calvinse a Phoebe. Jejich tatínek je rybář a maminka ryby prodává. Rodina se přestěhovala do rybářské vesnice, kde nyní žijí, aby měla lepší příjem a více pracovních možností. Bohužel měsíční rodinný příjem ani tak není dostačující k pokrytí všech nákladů, je okolo 3.000 Ksh (cca 750 Kč). Sedmičlenná rodina žije v jednopokojovém hliněném domě, který si pronajímají, vodu mají z jezera, k vaření používají dřevo nebo uhlí a k osvětlení používají solární elektřinu. Fredrick je celkově zdravý, ale trpí astmatem. Jeho nejoblíbenějším sportem je fotbal. V roce 2021 (v létě) by měl nastoupit do mateřské školky. Pro rodinu je velmi těžké finančně vyjít, a proto jsme se rozhodli, že je podpoříme a chlapce zařadíme do programu adopcí, aby mohl bez problémů chodit do školky. Fredrick potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč/ 100 EUR za školní období.
Kontakt: Hana Malenová, , tel. +420777469743

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.