Domů

Adopce - Donah Atieno Ooko

Zpět
Číslo dítěte: 52989
Dívka,
Není adoptována
Město, čtvrť: Kamasengre west Ukowe
Země: Kenya
Matka: Fancy Achieng, nar. 1996, v domácnosti
Otec: Collins Ooko, nar. 1989, rybář
Popis situace: Donah se narodila v roce 2018 jako druhorozená, má sestru Shantel (nar. 2015). Její tatínek je rybář a maminka je ženou v domácnosti. Jejich příjem bohužel nestačí k tomu, aby pokryl všechny životní náklady a také školné, činí okolo 3.000 Ksh (cca 750 Kč) měsíčně. Rodina žije v jednopokojovém hliněném domě, který je jejich. Vodu mají z jezera, k vaření používají dřevo nebo uhlí a k osvětlení většinou používají svíčky. Donah je zdravá a má moc ráda fotbal a skákání přes gumu. V roce 2021 chodí do mateřské školy. Pro rodinu je velmi těžké zaplatit všechny poplatky za školné. Proto jsme se rozhodli, že je podpoříme a Donah zařadíme do programu adopcí, aby mohla bez problémů chodit do školky. Dívka potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč/ 100 EUR za školní období.
Kontakt: Markéta Zlá, , tel. +420 724 918 470

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.