Domů

Adopce - Kevin Macharia Mwangi

Zpět
Číslo dítěte: 53007
Chlapec,
Není adoptován
Město, čtvrť: Muranga Kangemi
Země: Kenya
Matka: Eunice Mwangi, nar. 1986, prodává boty
Popis situace: Kevin se narodil v roce 2006 a má jednoho mladšího bráchu Reagana, který se narodil v roce 2017. Jejich rodiče se rozešli a chlapci se rozhodli zůstat s maminkou, která se živí tím, že prodává boty. Je pro ni těžké zajistit dětem všechno potřebné a také zaplatit školné. Rodinný příjem je asi 6.000 Ksh (cca 1500 Kč) měsíčně. Rodina žije ve třípokojovém domě, vodu mají z kohoutku, k vaření používají plyn a mají elektřinu. Kelvin je zdravý. Moc rád hraje fotbal. Ve škole ho nejvíc baví biologie a matematika a až dostuduje rád by se stal lékařem. V roce 2022 studuje 2. ročník naší střední školy Island of Hope Humanist Secondary school. Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší než na základní škole, je nezbytná zvýšená podpora 5.600 Kč/ 220 EUR za školní období (16.800 Kč/ 660 EUR za školní rok). Pomůžete mu získat středoškolské vzdělání?
Kontakt: Juraj Sasko, , tel. 00421904331776

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.