Domů

Adopce - Daniel Ouma Masawa

Zpět
Číslo dítěte: 53010
Chlapec,
Naléhavě hledá rodiče
Město, čtvrť: Rusinga Ugunja
Země: Kenya
Matka: Selina Atieno, uklízečka
Popis situace: Daniel se narodil v listopadu 2004 a je nejmladší ze šesti sourozenců. Jeho otec zemřel a jeho maminka musela vychovat a postarat se o všechny děti sama. Pracuje jako uklízečka, je pro ni těžké zajistit dětem všechno potřebné a také zaplatit školné. Rodinný příjem je asi 10.000 Ksh (cca 2.500 Kč) měsíčně. Rodina žije ve třípokojovém domě, který si pronajímají, k vaření používají plyn a mají elektřinu. Daniel je zdravý a moc rád jezdí na kole a také hraje fotbal. Ve škole ho nejvíc baví angličtina a sní o tom, že v budoucnu bude pilotem. V roce 2023 studuje 4. ročník naší střední školy Island of Hope Humanist Mixed Boarding Secondary school. Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší než na základní škole, potřebuje podporu 5.600 Kč/ 220 EUR za školní období (16.800 Kč/ 660 EUR za školní rok). Pomůžete mu získat středoškolské vzdělání?
Kontakt: Juraj Sasko, , tel. 00421904331776

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.