Domů

Adopce - Davina Atieno Oketch

Zpět
Číslo dítěte: 53011
Dívka,
Naléhavě hledá rodiče
Město, čtvrť: Rusinga West Nyangera
Země: Kenya
Matka: Eunice Akinyi, nar. 1972, v domácnosti
Otec: George Oketch Karan, nar. 1966, rybář
Popis situace: Davina se narodila v květnu 2002 a je třetí nejstarší v rodině 5 dětí. Má sourozence Josepha, Dave, Faith a Steve (který je také v programu pod ID 52076). Všichni sourozenci chodí do školy. Dále se rodina stará o 3 osiřelé děti. Tatínek je rybář a maminka je ženou v domácnosti. Rodina bydlí ve 3 místnostech hliněného domku, měsíčně má rodina příjem jen kolem 2.500 Ksh (625 Kč). Doma vaří na dříví, vodu si nosí přímo z jezera a svítí petrolejkou. Davina je zdravá, jen občas trpí malárií. Ve škole ji baví angličtina a matematika a v budoucnu by se ráda stala sociální pracovnicí. V roce 2023 studuje 4. ročník naší střední školyIsland of Hope Humanist Mixed Boarding Secondary school. Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, je nezbytná zvýšená podpora 5.600 Kč/ 220 EUR za školní období (16.800 Kč/ 660 EUR za školní rok). Pomůžete jí získat vzdělání a splnit jí její sen stát se sociální pracovnicí a pomáhat ostatním?
Kontakt: Juraj Sasko, , tel. 00421904331776

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.