Domů

Adopce - Faith Awino Agwenge

Zpět
Číslo dítěte: 53013
Dívka,
Naléhavě hledá rodiče
Město, čtvrť: Kongowo Nyadina
Země: Kenya
Matka: Jane Agwenge, nar. 1968, příležitostná práce
Otec: James Agwenge, nar. 1988, rybář
Popis situace: Faith se narodila v březnu 2006 a má dva sourozence. Pochází z polygamní rodiny, její maminka je druhou ženou otce a doma je celkem 8 dětí. Žijí v malém hliněném domku, který má dvě místnosti. Otec Faith je rybář a její maminka má pouze občasné práce, ale to bohužel nestačí k tomu, aby zajistili obživu a všechno potřebné pro své děti. Jejich rodinný příjem je okolo 2.600 Ksh (650 Kč). Faith je celkově zdravá, pouze občas má problémy se zuby. Ráda si čte, hraje síťové hry a basketbal. Ve škole ji nejvíce baví matematika a angličtina. Až vyroste, ráda by se stala zdravotní sestrou. V roce 2023 studuje 4. ročník naší střední školy Island of Hope Humanist Mixed Boarding Secondary school. Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, potřebuje podpořit částkou 5.600 Kč/ 220 EUR za školní období (16.800 Kč/ 660 EUR za školní rok). Pomůžete jí získat vzdělání a splnit jí její sen stát se zdravotní sestrou?
Kontakt: Lilien Linková, , tel. +420 604 995 683

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.