Domů

Adopce - Alice Wafula Nanjala

Zpět
Číslo dítěte: 53014
Dívka,
Naléhavě hledá rodiče
Město, čtvrť: Kitale Tranzoi
Země: Kenya
Matka: Carolyne Njongesa, nar. 1980, příležitostné práce
Popis situace: Alice se narodila v roce 2003 a pochází z rodiny 4 dětí. Její rodiče se rozešli a děti žijí s maminkou, která má pouze příležitostné práce, a proto je pro ni těžké rodině zajistit všechny základní potřeby a také zaplatit školní poplatky. Její příjem je okolo 4.200 Ksh (cca 1.050 Kč). Rodina žije v třípokojovém hliněném domě, který je jejich, k vaření používají uhlí a mají elektřinu. Alice má problémy s hrudníkem a potřebuje CT scan, ale její rodina si to bohužel finančně nemůže dovolit. Ráda čte knihy, plave a cestuje. Ve škole jí baví historie a angličtina a až skončí studia, ráda by byla novinářkou nebo designérkou. V roce 2022 studuje 4., poslední ročník naší střední školy Island of Hope Humanist Mixed Boarding Secondary school. Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, je nezbytná zvýšená podpora 5.600 Kč/ 220 EUR za školní období (16.800 Kč/ 660 EUR za školní rok). Pomůžete Alice dokončit střední školu?
Kontakt: Stanislav Švaček, , tel. 721 370 858

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.