Domů

Adopce - James Kenneth Ooko

Zpět
Číslo dítěte: 53016
Chlapec,
Naléhavě hledá rodiče
Město, čtvrť: Awendo Ober
Země: Kenya
Matka: Caroline Adhiambo Ooko, nar. 1981, farmářka
Otec: Daniel Ooko, nar. 1958, ochranka
Popis situace: James se narodil v roce 2003 a je nejstarší v rodině 6 dětí, má celkem 4 sestry (Pamella, Jesca, Terry a Marry) a jednoho mladšího bratra Johna. Jejich otec pracuje jako ochranka na střední škole a jejich maminka je farmářka. Měsíční rodinný příjem je okolo 12.000 Ksh (3.000 Kč). Rodina žije v hliněném domě, který má 4 místnosti, vodou berou z řeky, k vaření používají uhlí a na svícení petrolejovou lampu. James je zdravý, ale trpí běžnými alergiemi. Velmi rád hraje fotbal a také čte. Ve škole ho baví fyzika, chemie a biologie a v budoucnu by se rád stal letadlovým inženýrem. V roce 2022 studuje 4., poslední ročník naší střední školy Island of Hope Humanist Mixed Boarding Secondary school. Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, je nezbytná zvýšená podpora 5.600 Kč/ 220 EUR za školní období (16.800 Kč/ 660 EUR za školní rok). Pomůžete Jamesovi dokončit střední školu?
Kontakt: Markéta Zlá, , tel. +420 724 918 470

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.