Domů

Adopce - Sally Purity Ochieng

Zpět
Číslo dítěte: 53019
Dívka,
Naléhavě hledá rodiče
Město, čtvrť: Sindo Kotula
Země: Kenya
Opatrovník: Kesia Atieno Nyawina, nar. 1949, uhlířka
Popis situace: Sally se narodila v roce 2004 a má staršího bratra Charlese, oba žijí s babičkou jménem Kesia. Jejich rodiče zemřeli, takže je vychovává babička, která pracuje ve spalovně uhlí a její příjem je velmi malý (cca 720 Kč měsíčně) na to, aby obě děti uživila a zajistila jim vše potřebné. Proto jsme se rozhodli zařadit Sally do programu adopcí a dát jí možnost dostudovat střední školu. Sally se o svojí babičku stará, protože ta trpí na vysoký krevní tlak a občas nemůže pracovat, takže jí Sally pomáhá. Možná i proto má Sally lehké problémy s bolestí hrudníku. Rodina žije v hliněném domečku, který má dvě místnosti, vaří na dřevu a svítí petrolejovou lampou. Sally moc ráda jezdí na kole, čte a hraje fotbal. Ve škole ji nejvíce baví historie a ekonomie a až vystuduje, ráda by se stala novinářkou. V roce 2022 studuje 4., poslední ročník naší střední školy Island of Hope Humanist Mixed Boarding Secondary school. Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, je nezbytná zvýšená podpora 5.600 Kč/ 220 EUR za školní období (16.800 Kč/ 660 EUR za školní rok).
Kontakt: Stanislav Švaček, , tel. 721 370 858

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.