Domů

Adopce - Conslata Awnor Otieno

Zpět
Číslo dítěte: 53028
Dívka,
Naléhavě hledá rodiče
Město, čtvrť: Kamasengre west Ufira
Země: Kenya
Matka: Ann Achieng, nar. 2002, v domácnosti
Otec: Steven Otieno Gumbo, nar. 1985, nybár
Popis situace: Conslata se narodila v roce 2018 a je jedináček. Její otec je rybář a matka je žena v domácnosti. Rodina žije v hliněném domě o dvou místnostech. K vaření používají dřevěné uhlí a ke svícení petrolej. Vodu získávají z nedalekého jezera. Čistý příjem rodiny činí 2 100 KSH (cca 420 Kč). Mezi její koníčky patří běh, fotbal a atletika. Conslata doufá, že se ve školním roce 2022 připojí do školky na Ostrově naděje. Náklady na její adopci činí 2.400 Kč/ 100 EUR za školní období (7.200 Kč/ 300 EUR za rok). Pomůžete Conslatě získat vzdělání?
Kontakt: Pavla Brixí, , tel.

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.