Domů

Adopce - Daniella Livny Rasira

Zpět
Číslo dítěte: 53030
Dívka,
Dítě z Ostrova Naděje
Daniella Livny Rasira je v programu adopce od roku 2022 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Kamasengre East Luore
Země: Kenya
Matka: Jenipher Anyango, nar. 1985, prodej ryb
Otec: George Rasira Ogutu, nar. 1974, nybár
Popis situace: Daniella se narodila v roce 2018. Je druhou nejmladší z pěti dětí: Halyne (2005), Tom (2009), Mety ( 2012) a Jenel (2022). Jejich otec je rybář, zatímco matka prodává ryby. Rodina žije v pronajatém domě, který má jednu místnost. K vaření používají dřevo a dřevěné uhlí. Zatímco na svícení používají solární osvětlení. Čistý příjem rodiny činí 8 000 KSH (cca 1600 Kč). Po zdravotní stránce se rodině daří dobře, kromě Danielly a její matky, které se potýkají s problémy s hrudníkem. Mezi dívky koníčky patří zpěv a divadlo. V roce 2022 by měla Daniella začít navštěvovat mateřskou školu v rámci projektu Ostrov naděje. Náklady na její adopci činí 2.400 Kč/ 100 EUR za školní období. Pomůžete rodičům Daniellu poslat do školky?
Kontakt: Jitka Baloušková, , tel.

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.