Domů

Adopce - Jasmine Vena Elisha

Zpět
Číslo dítěte: 53031
Dívka,
Adoptována
Jasmine Vena Elisha je v programu adopce od roku 2022 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Rusinga West Nyangrea
Země: Kenya
Matka: Esther Adhiambo, nar. 1990, v domácnosti
Otec: Elisha Otieno Onyango, nar. 1972, nybár
Popis situace: Jasmine se narodila v lednu 2019 a je druhým ze tří dětí v rodině. Má staršího bratra Deventera (2012) a Tanishu (2021). Jejich otec je rybář a matka je žena v domácnosti. Pětičlenná rodina žije v hliněném domě, který má tři místnosti. K vaření používají dřevo a dřevěné uhlí a vodu získávají z jezera. Na svícení mají solární energii. Čistý příjem rodiny činí 2 300 KSH (cca 460 Kč). Po zdravotní stránce se Jasmine a jejím sourozencům daří dobře, ale jejich otec je často nemocný. Kvůli tomu musí vydělávat zejména matka, ale její příjem není bohužel dostatečný. Jasmine by měla ve školním roce 2022 nastoupit do mateřské školy na Ostrově naděje. Náklady na její adopci činí 2.400 Kč/ 100 EUR za školní období (7.200 Kč/ 300 EUR za rok).
Kontakt: Bohunka Dusíková, , tel. +420737862145

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.