Domů

Adopce - Derick Otieno Odhiambo

Zpět
Číslo dítěte: 53034
Chlapec,
Dítě z Ostrova Naděje
Derick Otieno Odhiambo je v programu adopce od roku 2022 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Kamasengre West Nyangrea
Země: Kenya
Matka: Jael Awino Odhiambo, nar. 1998, prodává ryby
Otec: Fredrick Odhiambo Owuato, nar. 1997, rybář
Popis situace: Derick se narodil v dubnu 2018 a má mladšího sourozence Andyho (2020). Derickův otec je rybář a jeho matka se živí prodejem ryb. Jeho rodina žije v hliněném domě, který má tři místnosti. K vaření používají dřevo a dřevěné uhlí a vodu získávají z jezera. Na svícení mají solární osvětlení a petrolejové lampy. Jejich čistý příjem činí 3 500 KSH (cca 700 Kč). Derick občas bojuje s malárií. Jeho matka také občas trpí silnou malárií, zatímco otec má občas bolesti břicha. Mezi Derickovy koníčky patří fotbal. . Náklady na jeho adopci činí 2.400 Kč/ 100 EUR za školní období (7.200 Kč/ 300 EUR za rok). Pomůžete mu získat vzdělání, které si zaslouží?
Kontakt: Marta Vašíčková, , tel. +420 602 743 003

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.