Domů

Adopce - Hope Blessings Ombaka

Zpět
Číslo dítěte: 53036
Dívka,
Adoptována
Hope Blessings Ombaka je v programu adopce od roku 2022 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Kamasengre West Ufira
Země: Kenya
Matka: Moline Akinyi, nar. 1996, hotelová asistentka
Popis situace: Hope se narodila v roce 2018 a je nemanželským dítětem. Její maminka pracuje jako hotelová obsluha a nevydělává dost na to, aby mohla s holčičkou žít sama a uživit jí, a proto bydlí u sousedky. K vaření používají dřevo a dřevěné uhlí a vodu získávají z jezera. Na svícení mají solární osvětlení. Čistý příjem rodiny činí 2 500 KSH (cca 500 Kč) měsíčně. Mezi koníčky Hope patří napodobování vaření a fotbal. Hope doufá v roce 2022 nastoupí do školky v projektu Ostrova naděje. Její náklady na adopci činí 2.400 Kč/ 100 EUR za školní období (7.200 Kč/ 300 EUR za rok). Pomůžete Hope a její mamince získat pro ni vzdělání, které si zaslouží?
Kontakt: Hana Malenová, , tel. +420777469743

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.