Domů

Adopce - Ladasha Dee David

Zpět
Číslo dítěte: 53043
Dívka,
Dítě z Ostrova Naděje
Ladasha Dee David je v programu adopce od roku 2023 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Kamasengre West Nyangera
Země: Kenya
Matka: Aisha Achieng Oketch, nar. 1996, v domácnosti
Otec: David Odhiambo Kinaga, nar. 1996, jezdec boda boda
Popis situace: Ladasha se narodila v roce 2018 a je druhou nejstarší v rodině. Má staršího bratra Deltona (2015) a mladší sestru Halinu (2022). Její otec je taxikář na motorce, zatímco její matka je ženou v domácnosti. Čistý měsíční příjem rodiny činí 4 000 KSH (cca 800 Kč). Spolu s touto pětičlennou rodinou se Ladashina rodina ujala sirotka, aby mu poskytla bezpečné místo pro život a růst. Společně žijí v hliněném domě, který má tři místnosti. Mezi její koníčky patří napodobování toho, jak se vaří, a atletika. Do mateřské školy na Ostrově naděje by měla Ladasha nastoupit v roce 2022. Náklady na její adopci činí 2.400 Kč/ 100 EUR za školní období (7.200 Kč/ 300 EUR za rok). Pomůžete jí získat vzdělání?
Kontakt: Bohunka Dusíková, , tel. +420737862145

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.