Domů

Adopce - Mary Scovia

Zpět
Číslo dítěte: 53044
Dívka,
Adoptována
Mary Scovia je v programu adopce od roku 2022 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Kamasengre West Ufira
Země: Kenya
Matka: Rael Akoth Odira, nar. 1998, prodává ryby
Otec: Churchil Ochieng Odira, nar. 1996, jezdec na motocyklu
Popis situace: Mary se narodila v roce 2019 a má starší sestru Velmu (2017). Její otec je řidič moto taxi a jejich matka prodává ryby, aby rodinu uživila. Čistý příjem rodiny činí 2 000 KSH (cca 400 Kč) měsíčně. K vaření používají dřevo a vodu získávají z jezera. Na svícení používají svíčky nebo světlo na solární pohon. Mary velmi miluje plyšové medvídky a ráda si hraje s míčem. Mary by měla v roce 2022 nastoupit do mateřské školy v rámci projektu Ostrova naděje. Náklady na její adopci činí 2.400 Kč/ 100 EUR za školní období (7.200 Kč/ 300 EUR za rok). Pomůžete rodině Mary poslat ji do školy, aby získala vzdělání, které si zaslouží?
Kontakt: Lilien Linková, , tel. +420 604 995 683

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.