Domů

Adopce - Mophine Akinyi Obillo

Zpět
Číslo dítěte: 53048
Dívka, 6 let
Adoptována
Dítě z Ostrova Naděje
Mophine Akinyi Obillo je v programu adopce od roku 2023 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Kamasengre West Ufira
Země: Kenya
Matka: Caroline Adhiambo, nar. 1992, prodává ryby
Otec: Hezron Obilo, nar. 1970, rybář
Popis situace: Morphine se narodila v roce 2018 a je nejmladší ze čtyř dětí. Má starší sestru Vivian, (2010), Sophy (2011) a bratra Michaela (2014). Děti pocházejí z polygamní domácnosti, kde je jejich matka první manželkou jejich otce. Jejich otec je rybář a matka se živí prodejem ryb. Čistý příjem rodiny činí 3 000 KSH (cca 600 Kč) měsíčně, ale to bohužel není dostačující k zajištění všech potřeb. Ve společné domácnosti s nimi žije ještě setřenice se svou nevlastní matkou a všechny jsou závislé na jejím otci, který je živí. Bydlí v pronajatém hliněném domě, který má jednu místnost. K vaření používají dřevo a dřevěné uhlí a vodu získávají z jezera, na svícení používají svíčky. Morphine ráda vaří a hraje fotbal. V roce 2023 by Morphine měla nastoupit do školky v projektu na Ostrově naděje, ale potřebuje podpořit částkou 2 400 Kč/ 100 EUR za školní období (7 200 Kč/ 300 EUR za rok).
Kontakt: Hana Malenová, , tel. +420777469743

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.