Domů

Adopce - Shalima Baraka Oweya

Zpět
Číslo dítěte: 53055
Dívka,
Adoptována
Shalima Baraka Oweya je v programu adopce od roku 2022 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Kamasengre West Ukowe
Země: Kenya
Matka: Penina Achieng Nyawanda, nar. 1993, prodává ryby
Otec: Kennedy Oweya Obonyo, nybár
Popis situace: Shalima se narodila v roce 2019 a má jednoho staršího sourozence, Frankline (2012). Její otec je rybář a jejich matka prodává ryby, aby uživila rodinu. Shalima a její rodina žijí v domě, který má tři místnosti a žije v něm pět lidí. Její otec měl dvě manželky, ale jedna z nich zemřela a zanechala své děti, které se nastěhovaly a žijí se Shalimou a jejím bratrem. Čistý příjem rodiny činí 10 000 KSH (cca 2000 Kč) měsíčně. K vaření používají dřevo a dřevěné uhlí a vodu získávají z jezera. K osvětlení v okolí domu používají světla na solární pohon. Mezi její koníčky patří hraní fotbalu a kopané. Shamila občas bojuje s malárií, ale jinak je zdravá. Shamila doufá, že ve školním roce 2022 začne chodit do školky na Ostrově naděje. Náklady na její adopci činí 2 400 Kč/ 100 EUR za školní období (7 200 Kč/ 300 EUR za rok). Pomůžete rodině Shamily poslat ji do školy?
Kontakt: Monika Hubičková, , tel.

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.