Domů

Adopce - Purity Achieng

Zpět
Číslo dítěte: 53056
Dívka,
Dítě z Ostrova Naděje
Purity Achieng je v programu adopce od roku 2023 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Kamasengre West Nyangera
Země: Kenya
Matka: Hulder Anyango Odhiambo, nar. 1985, v domácnosti
Otec: Philip OdhiamboOkumu, nar. 1974, prodává zelenina
Popis situace: Purity se narodila v roce 2018 a má dva starší sourozence. Jejími nejstaršími sourozenci jsou Lydia (2002) a Bryan (2007). Jejich otec prodává zeleninu, aby rodinu uživil, a matka je ženou v domácnosti. Čistý příjem rodiny činí 6 000 KSH (cca 1200 Kč) měsíčně. Tato čtyřčlenná rodina žije v polorozpadlém domě, který má jednu místnost. K vaření používají dřevo a dřevěné uhlí a vodu získávají z jezera. K osvětlení v okolí domu používají světla na solární pohon. Mezi koníčky Purity patří hra na schovávanou a zpěv. Purity navštěvuje mateřskou školu v rámci projektu Ostrov naděje v roce 2022. Náklady na její adopci činí 2 400 Kč/ 100 EUR za školní období (7 200 Kč/ 300 EUR za rok). Pomůžete jí získat vzdělání?
Kontakt: Bohunka Dusíková, , tel. +420737862145

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.