Domů

Adopce - Victor Luvi Mkala

Zpět
Číslo dítěte: 53060
Chlapec,
Adoptován
Victor Luvi Mkala je v programu adopce od roku 2022 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Kamasengre East Waembe
Země: Kenya
Matka: Jocinter Atieno Opiyo, nar. 1984, prodává ryby
Popis situace: Victor se narodil v únoru 2019 a má tři starší sourozence: Fidela (2008), Raula (2010) a Rebeccu (2013) Jejich otec zemřel, a tak matka prodává ryby, aby vydělala dost peněz na obživu rodiny. Vzhledem k tomu, že je těžké uživit čtyři děti, ujala se jich babička, která se také živí prodejem ryb. Žijí v polorozpadlém domě, který má čtyři místnosti. Čistý příjem rodiny činí 5 500 KSH (cca 110 Kč) měsíčně. K vaření používají dřevo a dřevěné uhlí a vodu získávají z jezera. K osvětlení v okolí domu používají světla na solární pohon. Po zdravotní stránce se Tonymu daří dobře, až na občasnou malárii. Mezi jeho zájmy patří četba a fotbal. Ve školním roce 2022 bude Tony navštěvovat mateřskou školu v rámci projektu Ostrov naděje. Náklady na jeho adopci činí 2 400 Kč/ 100 EUR za školní období (7 200 Kč/ 300 EUR za rok). Pomůžete mu získat vzdělání, které si zaslouží?
Kontakt: Hana Malenová, , tel. +420777469743

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.