Domů

Adopce - Grace Anyango Ouma

Zpět
Číslo dítěte: 53065
Dívka, 11 let
Adoptována
Dítě z Ostrova Naděje
Grace Anyango Ouma je v programu adopce od roku 2022 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Rusinga East Kakrigu
Země: Kenya
Matka: Beatrice Akinyi, nar. 2001, N/A
Otec: Mathews Ouma Oguta, nar. 1974, příležitostné práce
Opatrovník: Dorice Oguta, nar. 1948, prodává ryby
Popis situace: Grace se narodila v roce 2013 a má tři sourozence. Nejstarší je Hezron (2007), James (2009) a Jane (2016). Rodiče dětí se rozešli, ale všechny se rozhodly zůstat s otcem. Jejich otec vykonává příležitostné práce za úplatu. Děti byly poslány k ovdovělé babičce, která se živí prodejem ryb, aby děti uživila. Čistý příjem rodiny činí 4 500 KSH (45 EUR). Žijí v hliněném domě, který má dvě místnosti. K vaření rodina používá dřevo a vodu získává z nedalekého jezera. Na svícení používají petrolejové lampy. Po zdravotní stránce se Grace daří dobře, až na občasný případ malárie. Mezi její koníčky patří čtení a netball. Ve škole ji baví matematika a doufá, že se jednou stane učitelkou. Grace navštěvuje základní školu a v nadcházejícím školním roce 2022 nastoupí do 3. třídy. Výdaje v dětském domově jsou bohužel vyšší než pouze školní docházka na základní škole, a proto její adopce stojí 5 600 Kč/220 EUR za školníobdobí (16 800 Kč/660 EUR za rok). Pomůžete jí získat nový domov a vzdělání, které si zaslouží?
Kontakt: Petra Augustová, , tel. +420 604 627 800

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.