Domů

Adopce - Daniel Omollo Omollo

Zpět
Číslo dítěte: 53067
Chlapec,
Dítě z Ostrova Naděje
Daniel Omollo Omollo je v programu adopce od roku 2022 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Rusinga West Lianda
Země: Kenya
Matka: Loice Awino Omollo, nar. 1986, nemocný
Popis situace: Daniel se narodil v roce 2008 a má tři sourozence. Nejstarší je Jacob (2006), pak Oliviah (2008) a Ginnell (2014). Jejich otec zemřel, takže na všechny děti zbyla matka, která je musí živit. Jejich matka je bohužel velmi nemocná a upoutaná na lůžko, což vede děti k tomu, aby chodily lovit ryby a obstarávaly si jídlo. Tato pětičlenná rodina žije v hliněném domku o jedné místnosti. K vaření rodina používá dřevo a vodu získává z nedalekého jezera. Ke svícení používají petrolejové lampy. Mezi Danielovy koníčky patří čtení a hraní fotbalu. Ve škole ho baví matematika a angličtina a doufá, že se jednou stane inženýrem. Sirotčinec Ostrov naděje viděl, v jakém stavu se tato rodina nachází, a rozhodl se Daniela a Oliviah přijmout, aby mohli alespoň chodit do školy. V roce 2022 nastoupí Daniel do šesté třídy humanistické školy na Ostrově naděje. Jeho adopce stojí 5 600 Kč/220 EUR za jedno školní pololetí (16 800 Kč/660 EUR za rok). Pomůžete dětskému domovu Ostrov naděje i nadále poskytovat Danielovi bezpečné místo pro život a vzdělání?
Kontakt: Lilien Linková, , tel. +420 604 995 683

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.