Domů

Adopce - Olivia Adhiambo Omollo

Zpět
Číslo dítěte: 53068
Dívka,
Naléhavě hledá rodiče
Město, čtvrť: Rusinga East Lianda
Země: Kenya
Matka: Loice Adhiambo Omollo, nar. 1986, nemocná
Popis situace: Olivia se narodila v roce 2007 a má tři sourozence. Nejstarší z nich je Jacob (2006), Daniel (2008) a Ginnell (2014). Jejich otec zemřel, a tak na všechny děti zbyla matka, která je musí živit. Jejich matka je bohužel velmi nemocná a upoutaná na lůžko, což vede děti k tomu, aby chodily lovit ryby a obstarávaly si jídlo. Tato pětičlenná rodina žije v hliněném domku o jedné místnosti. K vaření rodina používá dřevo a vodu získává z nedalekého jezera. Ke svícení používají petrolejové lampy. Vzhledem k životním podmínkám dětí se jich ujal sirotčinec Ostrova Naděje, aby mohly chodit do školy a měly zázemí. Olivia v novém školním roce 2023 nastoupí do 7. třídy Humanistické školy Ostrova Naděje. Adopce Olivie stojí 5600 Kč/220 EUR za jedno školní pololetí (16 800 Kč/660 EUR za rok). Pomůžete Ostrov Naděje i nadále poskytovat Olivii bezpečný prostor pro učení a růst?
Kontakt: Alena Tabet, , tel. +420 606 502 885

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.