Domů

Adopce - Sherlyn Kimberly Odhiambo

Zpět
Číslo dítěte: 53074
Dívka,
Dítě z Ostrova Naděje
Sherlyn Kimberly Odhiambo je v programu adopce od roku 2023 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Gen Mutumbu Mutumbu
Země: Kenya
Matka: Damarice Anyango Owako, nar. 1983, učitelka
Otec: Moses Sunday Odhiambo, nar. 1980, řidič
Popis situace: Sherlyn se narodila v dubnu 2010 a má staršího sourozence Marsedena (2004). Jejich otec je řidič a matka je učitelkou v humanistické škole na Ostrově naděje. Čistý příjem rodiny činí 6 000 Ksh (60 EUR). Žijí v pronajatém domě, který má jednu místnost. Na vaření mají plynový sporák a na svícení používají elektřinu. Vodu získávají z nedaleké řeky. Sherlyn má alergii na chlad a prach. Mezi její koníčky patří zpěv, tanec a netball. Ve škole ji baví hudba a matematika a doufá, že se stane módní návrhářkou. V roce 2022 nastoupí Sherlyn do 5. třídy humanistické školy na Ostrově naděje. Náklady na její adopci činí 2 400 Kč/100 EUR za školní pololetí (7 200 Kč/300 EUR za rok). Pomůžete rodině Sherlyn zaplatit její vzdělání?
Kontakt: Lilien Linková, , tel. +420 604 995 683

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.