Domů

Adopce - Bravin Andrea Chivole

Zpět
Číslo dítěte: 53077
Chlapec, 13 let
Adoptován
Dítě z Ostrova Naděje
Bravin Andrea Chivole je v programu adopce od roku 2023 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Kamasengre Town Lukume
Země: Kenya
Matka: Agneta Andrea Mulefu, nar. 1987, N/A
Popis situace: Bravin se narodil v roce 2011 a je jedináček. Bravin se narodil mimo manželství. Z tohoto důvodu se Bravina ujal jeho strýc, který je laborantem. Jeho strýc má vlastní rodinu, o kterou se stará, stejně jako se stará o své rodiče a bratrance. Čistý příjem rodiny činí 10 000 Ksh (100 EUR). Rodina žije v pronajatém domě se třemi pokoji. K vaření používají dřevěné uhlí a vodu získávají z nedalekého jezera. Na svícení používají elektřinu. Mezi Bravinovy koníčky patří čtení a hraní fotbalu. Ve škole ho baví matematika a přírodní vědy a jednou by se chtěl stát pilotem. V roce 2022 by měl Bravin chodit do 6. třídy Humanistické školy na Ostrově Naděje. Náklady na jeho adopci činí 2 400 Kč/ 100 EUR za školní trimestr (7 200 Kč/ 300 EUR za rok). Pomůžete letos poslat Bravina do školy?
Kontakt: Daniela Jurkechová, , tel. +421 904 585 412

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.