Domů

Adopce - Vincent Okoth Aringo

Zpět
Číslo dítěte: 53081
Chlapec,
Dítě z Ostrova Naděje
Vincent Okoth Aringo je v programu adopce od roku 2023 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Kamasengre West Nyangera
Země: Kenya
Opatrovník: Masline Aoko Owuor, nar. 1953, prodává ryby
Popis situace: Vincent se narodil v roce 2005 a má pět sourozenců. Jeho sourozenci jsou Victor, Philip, Lavender, Mzee a Jane. Oba rodiče zemřeli a děti byly rozděleny mezi příbuzné. Vincenta se ujala jeho teta, která prodává ryby, aby uživila Vincenta i své vlastní děti. Čistý příjem rodiny činí 2 100 Ksh (21 EUR). Rodina žije v domě se třemi pokoji. K vaření používají dřevo a vodu získávají z nedalekého jezera. Ke svícení používají světla na solární pohon. Mezi Vincentovy koníčky patří hraní fotbalu a nohejbalu. Ve škole ho baví matematika, angličtina a společenské vědy. Náklady na jeho adopci činí 2 400 Kč/100 EUR za školní pololetí (7 200 Kč/300 EUR za rok). V roce 2023 by měl chodit do 7. třídy v základní škole na Ostrově Naděje. Pomůžete Vincentovi získat vzdělání, které si zaslouží?
Kontakt: Marta Vašíčková, , tel. +420 602 743 003

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.