Domů

Adopce - Fidel Otieno

Zpět
Číslo dítěte: 53082
Chlapec,
Naléhavě hledá rodiče
Město, čtvrť: Kamasengre East Sienga
Země: Kenya
Opatrovník: Samwel Otieno, nar. 1963, strážný
Popis situace: Fidel se narodil v roce 2005 a má tři sourozence. Jeho sourozenci jsou Lavender (1996), Javan (1998) a Yvonne. Jejich rodiče zemřeli, takže děti nyní žijí se svým strýcem, který se živí jako člen ochranky. Jejich strýc má také vlastní děti, které musí živit. Čistý příjem rodiny činí 7 000 Ksh (70 EUR). Osmičlenná rodina žije v hliněném domě, který má tři místnosti. K vaření rodina používá dřevo a vodu získává z nedaleké řeky. Ke svícení používají lampy na solární pohon. Mezi Fidelovy koníčky patří hraní fotbalu a kopané. Ve škole ho baví přírodovědné předměty a doufá, že se stane inženýrem. V roce 2023 nastoupí Fidel do 1. ročníku humanistické školy na Ostrově naděje. Náklady na jeho adopci činí 5600 Kč/220 EUR za školní období (16800 Kč/660 EUR za rok). Pomůžete Fidelovi získat vzdělání?
Kontakt: Jiří Štancl, , tel. +420 731 713 099

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.