Domů

Adopce - Scovia Fatuma Saida

Zpět
Číslo dítěte: 53083
Dívka,
Dítě z Ostrova Naděje
Scovia Fatuma Saida je v programu adopce od roku 2022 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Kamasengre East Sienga
Země: Kenya
Matka: Caren Nyota, pokojská
Otec: Patrick Ayoyi, farmář
Popis situace: Scovia se narodila v roce 2012 a má čtyři sourozence. Scovia a její sestra Grace pocházejí z prvního manželství jejich matky a na čas se přestěhovali k babičce. Poté, co se jejich matka znovu vdala, se Scovia rozhodla přestěhovat zpět ke své matce a novému nevlastnímu otci. Toto rozhodnutí jí změnilo život. Její nevlastní otec Scovii během doby, kdy u nich žila, znásilňoval a obtěžoval. Scovia nyní žije ve zděném domě, který má sice pět pokojů, ale patří jejímu opatrovníkovi, který se stará i o mnoho dalších sirotků. Dohromady je v domácnosti 25 závislých osob. Její nový opatrovník je rolník. K vaření rodina používá dřevo, dřevěné uhlí a plyn, vodu získává z jezera. Na svícení používají elektřinu. Čistý příjem této početné rodiny činí 5 000 KSH (50 EUR). Od té doby, co se přestěhovala k novému opatrovníkovi, se její biologická matka vyjádřila, že už nechce Scovii vidět, že pokud se chce vrátit k rodině, může se vrátit k otci. Když nemusí řešit rodinné problémy, věnuje se Scovia plavání a netballu. Ve škole ji baví kurzy matematiky a angličtiny a doufá, že se jednou stane lékařkou. Scovia ve školním roce 2022 nastoupí do 3. třídy humanistické školy Ostrova naděje a potřebuje být umístěna do dětského domova. Adopce Scovia stojí 5 600 Kč/220 EUR za jedno školní pololetí (16 800 Kč/660 EUR za rok). Pomůžete Scovii získat řádné vzdělání a život v místě, kde se cítí bezpečně?
Kontakt: Hana Malenová, , tel. +420777469743

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.