Domů

Adopce - Michael Odhiambo Odongo

Zpět
Číslo dítěte: 53097
Chlapec,
Není adoptován
Město, čtvrť: Wanyama Wayando
Země: Kenya
Matka: Jocinter Atieno Odongo, nar. 1986, uklízečka
Otec: James Odongo Aseno, nar. 1955, sekač trávy
Popis situace: Michael má velmi těžkou situaci, jeho rodiče se rozdělili stejně tak jako všichni sourozenci. Hoch s jedním ze svých bratrů zůstal s tatínkem. Jeden bratr žije s tetou a tři děti žijí s maminkou. Dům kde Michael žil byl napul rozpadlý protože ho poničil déšt. Tatínkův příjem není veliky a rodina velmi strádala. Michael v současné době žije sirotčinci. V roce 2022 chodí do osmé třídy základní školy. Chlapce učení velmi baví, zejména matematika a angličtina. Pomůžete Michaelovi? Adopce stojí 5.600 Kč /220 EURO za školní trimestr.
Kontakt: Alena Tabet, , tel. +420 606 502 885

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.