Domů

Adopce - Jayden Johannes Museveni

Zpět
Číslo dítěte: 53104
Chlapec,
Naléhavě hledá rodiče
Město, čtvrť: Ufira Kamasengre West
Země: Kenya
Matka: Dorcas Nanjala, nar. 1997, žena v domácnosti
Otec: Yuweri Museveni Ooko, nar. 1980, farmář
Popis situace: Jayden je nejstarší ze tří dětí. Otec je farmář a maminka je žena v domácnosti. V současné době je velice těžké uživit rodinu z důvodu špatných podmínek k farmaření, a proto je rodinný příjem velice malý. Jayden má rád fotbal. Jayden nastoupí od ledna 2023 do školky v rámci projektu Ostrov naděje. Náklady na jeho adopci činí 2.400 Kč/100 EUR za 1 školní období (7.200 Kč/300 EUR za rok).
Kontakt: Michaela Válková (Dvořáčková), , tel. +420 777 702 017

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.