Domů

Adopce - Miriam Akinyi Ouma

Zpět
Číslo dítěte: 53105
Dívka,
Dítě z Ostrova Naděje
Miriam Akinyi Ouma je v programu adopce od roku 2023 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Kaswanga Rusinga west
Země: Kenya
Matka: Ruth Atieno, nar. 1998, prodává ryby
Otec: Shem Ouma Otieno, nar. 1984, řídí motorku
Popis situace: V rodině žije 7 lidí. Miriam a její 3 sourozenci a další dítě ze sirotčince. Rodina žije v hliněném domě, který patří rodině. Vaří na ohni a vodu berou z jezera. Holčičku baví zpěv a tancování. Miriam nastoupí od ledna 2023 do školky v rámci projektu Ostrov naděje. Náklady na její adopci činí 2.400 Kč/100 EUR za 1 školní období (7.200 Kč/100 EUR za rok).
Kontakt: Michaela Válková (Dvořáčková), , tel. +420 777 702 017

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.