Domů

Adopce - Hadrey Aymmy

Zpět
Číslo dítěte: 53110
Chlapec, 5 let
Adoptován
Dítě z Ostrova Naděje
Hadrey Aymmy je v programu adopce od roku 2023 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Sienga Kamasengre east
Země: Kenya
Matka: Alice Adhiambo, nar. 1999, uklízečka v baru
Opatrovník: Jane Anyango, grandmother, nar. 1970, farmářka
Popis situace: Handrey se narodil jako nemanželské dítě a dříve žil s maminkou, která se živí jako uklízečka v baru, nicméně její příjem byl tak malý, že se chlapce ujala babička, která se živí jako farmářka. Handrayova babička se stará také o další děti a celkově jich žije v domě 16. Rodina vaří na ohni, bere vodu z jezera a ke svícení používá solární energii. Handrey má rád kreslené pohádky a fotbal. V lednu 2023 by měl začít chodit do školky na Ostrově Naděje. Jeho podpora stojí 2.400 Kč/100 Eur za školní období (7.200 Kč/300 Eur za rok).
Kontakt: Lucie Hamáčková, , tel. +420 774547513

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.